Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Sport

Sport 

DJI_0161.JPG

Organizovaná tělovýchova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí má bohatou, více než 100 let trvající historii. O její rozvoj se přičinily postupně vznikající jednoty počínaje spolkem Sokol, na nějž v polistopadové době navázala i dnešní organizace s názvem TJ Stará Ves nad Ondřejnicí. Ta v současné době rozvíjí činnost v několika oddílech rekreační tělovýchovy i výkonnostního sportu. Velkou diváckou přízeň si po desetiletí udržuje typicky český sport – národní házená.

Vedle házené si v posledních letech udržují nebo získávají pozice futsal, florbal, stolní tenis, badminton, cyklistika, volejbal a lední hokej. Ženy se věnují aerobiku, józe, cvičení pilates a břišním tancům. Všechny složky využívají areál, tvořený krytou halou, rekonstruovaným polyfunkčním malým sálem a venkovním hřištěm s umělým povrchem. Na jaře roku 2024 dostalo hřiště místo tartanu nový povrch z umělého trávníku.

hřiště košatka.jpegOd roku 2002 se oživuje také sportovní a společenská činnost znovuobnovené organizace - Tělocvičné jednoty Sokol Košatka. V její správě je areál vybudovaný v roce 2010, zahrnující hřiště s umělou trávou, dětské hřiště a šatny se sociálním zařízením.

Sportovní činnosti se – byť v menší míře nebo okrajově – věnují také další místní spolky a organizace: Sbor dobrovolných hasičů Stará Ves nad Ondřejnicí (extraliga v požárním útoku, pohárové soutěže), Sbor dobrovolných hasičů v Košatce (pohárové soutěže), dětská organizace Kondor (turistické zájezdy po republice i sousedních zemích), diecézní středisko mládeže, na svých letních táborech se rozvoji sportovních dovedností věnují Kondor, národopisný soubor Ondřejnica i diecézní středisko mládeže.

Stará Ves spolu s místní částí Košatka nabízí bohatou nabídku pro ctitele turistiky a cykloturistiky. Po mnoha trasách je možné navštívit atraktivní přírodní skvosty (např. CHKO Poodří) nebo nedaleké historické objekty (hrad Hukvaldy, zámek Kunín).