Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Dětem

Dětem

Stará Ves nad Ondřejnicí - Hriště u TJ

Stará Ves nad Ondřejnicí patří k obcím, ve kterých počet obyvatel narůstá, což je dobrá zpráva, svědčící o tom, že se naší obci daří vytvářet příznivé podmínky pro život mladých rodin s dětmi.

Co obec nabízí dětem a jejich rodičům?

V prvé řadě musíme malé občánky v obci přivítat.
Slavnostní vítání občánků organizuje dvakrát ročně komise SPOZ.

O zdraví našich dětí pečuje dětská lékařka MUDr. Izraelová (Lékaři, lékárna).

Starovjacek logo

Pro děti od jednoho roku a jejich rodiče je tady rodinné centrum Starovjáček, kde si děti mohou společně hrát, ale i zacvičit, zatancovat, zazpívat a tvořit.
Pro rodiče Starovjáček pořádá různé zajímavé přednášky. Aktuální informace o chodu Starovjáčku naleznete na jeho FB stránkách.

Výchovu a vzdělávání zajišťuje MŠ a ZŠ, škola rovněž nabízí množství zájmových kroužků – přírodovědný, keramický, florbalový, atletický, mažoretky, dramatický, country kytara a začínáme s PC.

MOndřejnicaalí čtenáři si mohou půjčovat knihy a časopisy v obecních knihovnách ve Staré Vsi a v Košatce.

Dětem se věnují i obecní spolky – např. ACK Stará Ves nad Ondřejnicí, Kondor, Chovatelé, Jezdecký klub, Český rybářský svaz, SDH Stará Ves, SDH Košatka, TJ Stará Ves, TJ Sokol Košatka, ČZS.

Své malé tanečníky a tanečnice si vychovává LSPT Ondřejnica, děvčata, která mají rády moderní tanec se mu mohou věnovat v tanečním kroužku Maki a Kači, své herecké nadání mohou děti uplatnit v Divadélku Košatka.

Co nacvičily v těchto kroužcích děti v roce 2022/2023 najdete mj. na YT kanálu obce: 22. Staroveské obecní slavnosti 2023 - krátký sestřih - YouTube

A když si děti chtějí jen tak pohrát venku? Pohoupat se na houpačce, sklouznout se na skluzavce, postavit si hrad z písku?
K dispozici mají dětské hřiště ve Staré Vsi (ul. Sportovní) poblíž haly TJ, hřiště na faře (ul. Farní) a volnočasový areál s hracími prvky pro děti v Košatce.

 

DJI_0212.JPGDJI_0216.JPG