Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Geolokační hra po obci

Geolokační hra po obci

Vážení návštěvníci,
zaujala vás naše obec a vyšetřili jste si čas volna pro procházku a seznámení nejen s její nespornou dominantou, zámkem, ale i s několika dalšími zajímavými místy?

Pro návštěvníky, kteří se chtějí seznámit s blízkým okolím zámku ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, jsou připraveny 2 trasy, které zájemcům představí několik zajímavých míst Staré Vsi. Výchozím bodem obou tras je dominanta obce – renesanční zámek ze 16. století.

Jak se zapojit do poznávací hry?

Zájemci si na interaktivní obrazovce, umístěné ve vstupní síni zámku, vyhledají a vyberou vhodnou trasu s jednoduchým popisem. Nyní stačí jen naskenovat počáteční QR kód umístěný hned vedle panelu a řídit se instrukcemi. V případě zájmu je možné vyplnit také emailovou adresu, ale není to podmínkou. Po načtení QR kódu se zobrazí krátký popis daného místa, případný úkol a instrukce, jak se dostat na další bod trasy. Body trasy jsou viditelné také na mapě, pomocí instrukcí, případně mapy není složité najít další bod. GPS je vhodná, ale není nutná. Postup je stejný na každém dalším bodě trasy. Pozn. na zařízeních Android ne vždy načte nativní aplikace přiložené předkládané QR kódy a je nutné stáhnout speciální aplikaci (odzkoušena např. QR Code Reader od TWMobile).

Trasa č. 1: Pojďte, děti, na procházku…

Nemusí se jí bát rodiny i s malými dětmi a jakýmikoli dopravními prostředky, kočárkem počínaje a elektrokolem konče. Co je čeká? Na nenáročné, 1,5 km dlouhé trase, nejdříve první seznámení s kouzelným staroveským zámkem, poté malý kousek přírody v centru obce, procházka kolem kostela a návrat do výchozího bodu.  Cestou si ověří svůj důvtip na několika zadaných úkolech, které najdou na QR-kódech.

Trasa č. 2: Po stopách Syrakovských.

Kromě dospělých cestovatelů se jí nemusí bát ani rodiny s malými dětmi a jakýmikoli dopravními prostředky. Po prvním seznámení s pozoruhodnostmi staroveského zámku poutníci navštíví malý kousek přírody v centru obce, tzv. Vaňkův rybník, projdou se kolem kostela sv. Jana Křtitele, seznámí se s říčkou Ondřejnicí, která je obsažena v názvu obce; kolem hasičárny a pomníku prezidenta-osvoboditele Masaryka se návštěvníci po asi dvoukilometrové procházce vrátí do výchozího bodu – k zámku.  Cestou si ověří svůj důvtip na několika zadaných úkolech.

Máte vybráno? Můžete se vydat za poznáním naší obce.