Obec

Sokol Košatka

Sokol Košatka

 

Naše jednota patří do župy Moravskoslezské a ta spolu s dalšími župami z celé republiky spadá do České obce sokolské. Historie naší jednoty podle dobových fotografií spadá až do roku 1926. V roce 2002 jsme opět navázali na odkaz našich předků a obnovili po dlouhé době činnost Sokola Košatka. V minulosti se činnost především soustředila na výchovu sportovního ducha v každém členu Sokola.

Nyní se zaměřujeme na organizování sportovních a soutěžních dnů pro děti i rodiče, pořádáme plesy a výlety. Zároveň se snažíme pomalu rekonstruovat svěřený majetek, který léta chátral. Jsou to zděné budovy na prodej občerstvení a házenkářské šatny, které už neslouží svému účelu. Nyní budou v závislosti na finančních prostředcích přebudovány na klubovnu pro mládež. Zmiňované objekty se nacházejí v pěkném přírodním areálu areálu pod lipami u restaurace Odra v Košatce.

V čele naší jednoty stojí bratr starosta Jiří Chmelíček a osmičlenný výbor.

Kontakt:

starosta: Jiří Chmelíček, tel. 774405808
jednatelka: Renáta Foltová, tel. 605977764

 

 

 

 

 

aktualizace 30. 4. 2020


Publikováno: 19.4.2018