Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky > Český svaz chovatelů Stará Ves nad Ondřejnicí

Český svaz chovatelů Stará Ves nad OndřejnicíČSCH, z.s., Základní organizace Stará Ves nad Ondřejnicí byla založena v srpnu roku 1968.

Náplní práce tohoto spolku je chov a rozmnožování čistokrevných plemen králíků, hrabavé i vodní drůbeže, holubů a jiných drobných živočichů. Jednou z pravidelných akcí je konání místních či okresních výstav v naší obci. Tyto výstavy byly dlouhou dobu pořádány v parku Sokolovnou (halou tělovýchovné jednoty), později jsme využili také prostorů parku nad zámkem a místností po bývalém obchodu Jednota. Již několik let naše ZO ve spolupráci s OÚ pořádá začátkem října výstavy v bývalém vojenském areálu, kde návštěvníci mohou shlédnout čistokrevná plemena králíků, drůbeže a holubů. Součástí této výstavy jsou aktivity pro mládež, kdy si děti mohou vyzkoušet chovatelské aktivity i přírodovědné hry.

Členové staroveské chovatelské organizace se také účastní výstav v okolních obcích – již několik desítek let se každoročně koná družební soutěž o putovní pohár mezi chovateli ze Staré Vsi n. O., Krmelína, Staříče a Paskova. Pravidelně se setkáváme s družební chovatelskou organizací ze Slovenska – ZO Raková, s kterou nás pojí nejen dlouholetá chovatelská spolupráce, ale i přátelství.

Členové naší organizace se také aktivně účastní stolních ocenění, okresních, klubových a národních výstav, kde sklízíme významné úspěchy (Šampion klubu, Mistr i Vícemistr na celostátních výstavách).

Důležitou součástí činnosti organizace je práce s mládeží. Ve spolupráci se staroveskou základní školou již řadu let funguje kroužek mladých chovatelů, do jehož náplně patří rozvoj přírodovědných vědomostí, návštěvy hospodářství zkušenějších členů spolku, exkurze. Členové kroužku jsou velmi úspěšní nejen v chovatelských soutěžích (okresních i celostátních), ale i v soutěžích přírodovědných.

Kontakt ZO ČSCH Stará Ves nad Ondřejnicí: 

Jednatelka ZO: Eva Paličková: evapalickova@seznam.cz 

Práce s mládeží: Jana Boháčová: jpalickova@seznam.cz

Expozice holubů