Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky > Spolek staroveské historie

Spolek staroveské historie"Posláním spolku je přiblížit staroveskou historii jejím občanům, všem zájemcům o studium místní historie a také zachovat historii naší obce pro další generace. Mezi další plánované aktivity patří shromažďovat a uchovávat archiválie (fotografie, dokumenty, předměty), provádět či organizovat přednáškovou či popularizační činnost a podporovat další činnosti s tím spojené."
 
Spolek byl založen dne 29. 11. 2017 ku příležitosti 750 let od první písemné zmínky o Staré Vsi současně s událostí zasazení Brunovy lípy.
Na zakládací listině spolku se toho dne objevilo celkem 17 podpisů. Vás ostatní ve spolku, anebo na plánovaných akcích, rádi uvítáme.
 
Myšlenku založit něco na způsob historického spolku jsem nosil v hlavně už delší dobu, také jsme toto téma probírali zejména s Petrem Straňánkem a Richardem Košťálem. Během tohoto jubilejního roku se však nakupilo toliko aktivit, že na založení spolku nebyl moc čas pomyslet. S blížícím se datem 29. 11. jsem si však řekl: „Pojďme do toho, založme spolek u příležitosti 750 let od první písemné zmínky Staré Vsi!“ - Michal Janošek