Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Zpravodajství > Kulturní akce > Staroveské kulturní léto 2023

Staroveské kulturní léto 2023Datum konání:
5.6.2023

Uzavřela se i první kapitola Staroveského kulturního léta, kde jste mohli navštívit rozličné akce, vystoupení a koncerty konané na různých místech ve Staré Vsi a Košatce. Mnoho z vás nás podpořilo a akce opakovaně navštívilo. Děkujeme.

Ráda bych se poohlédla a připomněla některé z nich. 20. června na hřišti tělovýchovné jednoty se nám představil ostravský bavič, muzikant a skladatel Jiří Krhut, který opravdu pobavil 450 přítomných diváků, a to nejen svými písničkami, ale i svými skeči, scénkami, básničkami, kterými své vystoupení prokládal. Samozřejmě přidanou hodnotou bylo krásné počasí, díky kterému jsme zažili zábavný letní podvečer s písničkou. 

23. srpna se opět zaplnilo nádvoří staroveského zámku a 130 návštěvníků letního koncertu si mohlo vychutnat osobitou písničkářku Kaczi, jejíž beskydské kořeny ovlivňují její autorskou tvorbu. Svým energickým a velmi empatickým vystupováním si získala nás všechny. Představila se nám jako multiinstrumentalistka – svůj zpěv doprovázela hrou na akordeon, piano, kytaru a ukulele. 

24. září jsme přivítali v Kostele Narození svatého Jana Křtitele sólistku Národního divadla moravskoslezského, paní Hanu Fialovou, která nás provedla barevným světem muzikálu a šansonu za doprovodu klavíristy pana Jakuba Žídka. Dvojnásobná držitelka Ceny Thálie svým výkonem zcela okouzlila všechny diváky, a že jich nebylo málo. V kostele se zaplnilo každé místečko. Zazněly ukázky z muzikálů Cats, Drakuly, Noci na Karlštejně a dalších a na závěr koncertu známé šansonové písně v osobitém podání paní Fialové. 


Tímto koncertem se uzavřel první ročník Staroveského kulturního léta. Rádi bychom pokračovali i v příštím roce a už teď přemýšlíme, co by Vás mohlo potěšit a pobavit. S koncem léta máme spojen i konec letních prázdnin. Tentokrát kulturní komise ve spolupráci se spolky, které po celý rok pracují s dětmi a mládeží, společně připravily akci Loučení s prázdninami. V pátek 1. září se v místním lesoparku zástupci Kondoru, Starovjáčku, souboru Ondřejnica a košateckého Sokolu proměnili do  pohádkových postav a 120 malých návštěvníků provedli deseti pohádkovými stanovišti. Odměnou dětem byl připravený skákací hrad, ocenění medailí a posezení u  táboráku s opékáním párků. Děkujeme všem za pomoc s přípravou této akce pro naše nejmenší. Snad jsme jim konec prázdnin zpříjemnili.

Mgr. Pavla Hranická
předsedkyně kulturní komise obce SVnO