Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Zpravodajství > Aktuality > Ostravské městské lesy a zeleň doporučují opatrnost při pobytu v lese

Ostravské městské lesy a zeleň doporučují opatrnost při pobytu v leseDatum konání:
9.7.2024

Vážení návštěvníci lesa, v noci z 21. na 22. června se prohnala Ostravskem bouřka doprovázena silným větrem, která zasáhla mimo jiné i lesy v majetku statutárního města Ostrava, které má ve správě městská společnost Ostravské městské lesy a zeleň, s. r. o. V souvislosti s tímto jevem došlo k četným poškozením stromů (vývraty, zlomy, uvolněné větve v korunách) a hrozí tak nebezpečí úrazu.

Větrná kalamita zasáhla nejvíce lesní komplex Černý les nacházející se v katastru obce Stará Bělá a Stará Ves nad Ondřejnicí, dále lesní komplex Palesek v katastru obce Stará Bělá a v témže katastru lesní komplex Díly. Zasaženy větrnou kalamitou jsou rovněž porosty nacházející se v katastru Slezské Ostravy, konkrétně porosty v lesním komplexu Na Vizině, porosty kolem ulice Nad Ostravicí a taktéž porosty kolem ulice Trnkovecká.

Prosíme Vás, abyste dbali zvýšené opatrnosti při pobytu v lese, pokud možno se pohybovali pouze po lesních cestách a nevcházeli přímo do lesních porostů. Situaci řešíme, pracujeme intenzivně na odstranění následků a na zajištění Vaší bezpečnosti.

Děkujeme za pochopení.