Ode dne 19.1.2026 se otevírá průjezd nejen přes most, ale i odbočení na Proskovice. Tímto končí povinnost dodržovat objízdné trasy přes Krmelín, Starou Bělou a Polanku n. O. Dojde k převedení trasy pro pěší z lávky na most.
Autobusová linka č. 374 bude mít stálou trasu:
Trnávka – Brušperk – Stará Ves, Na Drahách – Krmelín – Proskovice – Ostrava – Výškovice, Ostrava - Zábřeh a Ostrava – Svinov, Svinov, mosty a zpět.
Zastávku Stará Ves n. O., pošta budou obsluhovat jen vybrané spoje se zkrácenou trasou této linky ve směru ze Staré Vsi n. O. na Brušperk.
Podrobné informace k veřejné dopravě včetně jízdních řádů jednotlivých linek naleznete na stránkách KODIS.
Dotaz: Proč nedošlo k navrácení trasy linky č. 374 do původní trasy:
"Změny tras autobusů stanovuje KODIS. V tomto případě tak učinil na základě vyššího využití dočasné trasy přes Krmelín během výluky. Uvědomujeme si, že tato změna ovlivní především obyvatele Horního konce. Jednáme proto s KODISem o zajištění obslužnosti zastávky SVnO., Pošta, zejména pro školní spoje.
Vedení obce Stará Ves nad Ondřejnicí"
© 2026 Obec Stará Ves nad Ondřejnicí, Kontaktovat webmastera, Prohlášení o přístupnosti, Mapa stránek
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO