Fotogalerie

Archiv

Den matek
Vloženo: 11.05.2018

Ve čtvrtek 10. května panovala v hasičárně slavnostní nálada. Senioři ve spolupráci s Obecním úřadem a místní školou připravili zábavný program pro naše maminky a babičky, kterým oslavili Den matek. Škola vystoupila s programem mažoretek a divadélkem, za Obecní úřad starosta Ing. Dalibor Dvořák předal oslavenkyním kytičky květin.

Technické muzeum Olomouc ve spolupráci s Obcí Stará Ves n. O. a dalšími organizacemi uspořádalo velmi zajímavou akci nazvanou „Bojovou cestou 1. československé tankové brigády", připomínající 100. výročí založení republiky a 73. výročí osvobození obce. Už v neděli 29. 4. dorazil hlavní magnet – legendární sovětský tank T-34, druhého dne pak další vojenská technika. Bylo vidět, že zájemců o historii ze všech věkových skupin je v naší obci dost a dost, šťastlivci se na chvilku mohli stát osádkou tanku a téměř přesně po 73 letech rozezněl okolí zámku výstřel z tanku. Naštěstí tentokrát zámecká věž s „provizorní“ stanovou stříškou odolala. Jenom škoda, že redaktoři ČT nerozlišují Starou Ves a Trnávku, jak nás přesvědčili v podvečerní reportáži 30. dubna.

Výročí konce války a osvobození obce před 73 lety jsme si připomněli letos netradičně: starosta obce Ing. Dvořák položil kytici k pomníku prezidenta Masaryka v doprovodu dětí a čestné vojenské jednotky, ustrojené v dobových stejnokrojích (na jiné fotogalerii). K uctění hrdinství a obětí 36 padlých sovětských vojáků i domácích obětí války zazněla čestná salva. Děti z 6. ročníku položily kytičky také k dalším dvěma pomníkům u školy a pošty.

Spálení čarodějnice v Košatce
Vloženo: 03.05.2018

V Košatce postavili májku
Vloženo: 03.05.2018

Aktualizace 11.05.2018INFO:

Počet obyvatel: 2 797 (včetně cizinců)
Mužů: 1 373
Žen: 1 404
Výška: 240 m. n. m.
Rozloha: 18,79 km2
Čísel popisných: 750 (Stará Ves)
  130 (Košatka)

Nejčastější příjmení:
Palička, Novobilský a Novobílský

SMS InfoKanal obce Stara Ves n/O

http://www.zs-staravesno.cz

https://www.navstevalekare.cz

                    http://www.policie.cz/sprava-severomoravskeho-kraje.aspx