Fotogalerie

Archiv

Zahrádkáři vystavovali
Vloženo: 10.11.2017

Dušičkový víkend na samém konci října patřil výstavě zahrádkářských výpěstků v Domu zahrádkářů. Letošní katastrofální úroda jablek postavila výbor organizace před těžký úkol. Naštěstí vypomohly partnerské organizace ze sousedních obcí a také ze slovenské Rakové. K výzdobě přispěly tradičně i děti mateřské a základní školy a tak se bylo i letos na co dívat.

Senioři na Martinské
Vloženo: 10.11.2017

Tradiční Martinská zábava seniorů se ani letos neobešla bez programu, ve kterém vystoupil taneční seniorský klub Beseda z Ostravy Poruby. Všem pak vyhrával staroveský 4Band. Připraveno bylo výborné vepřo knedlo zelo, sladkosti a ke spláchnutí všeho dobrého se činila spousta šenkýřů.

Památka zesnulých
Vloženo: 10.11.2017

Krásně nazdobený hřbitov, večer osvětlovaný tisíci svíček, připomněl čas Dušiček. Ve čtvrtek 2. 11. patřilo pozdní odpoledne vzpomínce na zesnulé, jak ji připomněly průvod a slavnostní mše otce Jana Slavíka ve smuteční obřadní síni.

Podzimní slavnost
Vloženo: 08.11.2017

Více obrázků najdete na : www.ondrejnica.cz/

Po vichřici 29.10.2017
Vloženo: 04.11.2017

Silný vítr zaměstnal i hasiče v naší obci. V důsledku víkendové větrné smršti Herwart zasahovali hasiči po celé České republice u více než sedmi tisíci událostí. Smršť si vyžádala tři lidské životy a několik zraněných osob včetně dvou hasičů. Na území obce Stará Ves nad Ondřejnicí zasahovali hasiči během neděle u tří událostí. V 15:50 byl po prudkých nárazech větru naší jednotce vyhlášen poplach. Konkrétně se jednalo o technickou pomoc - odstranění stromů nakloněných nad komunikaci I/58. Na místo vyjely obě zásahové vozidla CAS 16 Renault a DA Ford Transit. Po příjezdu na místo došlo k řízené (částečné) uzavírce komunikace (převedení provozu do jednoho pruhu). Po odstranění nakloněného stromu, pak jednotka na žádost obecního úřadu přejela k zámeckému parku, kde vlivem silného větru spadl vzrostlý strom. Před příjezdem do hasičské zbrojnice byl proveden preventivní monitoring průjezdností komunikací v obci. Dále jednotka provedla likvidaci spadlého stromu u hřbitova. text a foto převzatu z http://www.sdhstaraves.com/

Volby 2017
Vloženo: 21.10.2017

Obrázky z Voleb 2017 do Parlamentu ČR ve Staré Vsi n.O. a Košatce, volebních místností v zámku, restauraci U Mlýna a košateckém areálu TJ.

Den renesance na zámku
Vloženo: 25.09.2017

Ani chladné a deštivé odpoledne neodradilo příznivce renesance a staroveského zámku v sobotu 23.září 2017 od 14 hodin k prohlídkám a připraveným zastavením. Program připravila kulturní komise a vedení obce. Osm skupin přivítal na nádvoří zámku z prvého patra Ctibor Syrakovský z Pěrkova, zakladatel zámku a kostela. Renesanční, dobové povídání v knihovně, starodávné pokrmy tehdejší kuchyně, písně a hudba skupiny Calata, divadelní vystoupení na půdě zámku, historický výklad skupiny Keltik se zbrojíři, nádherná Ondřejnica s tanci, herní tvorba pro děti a historický kolotoč, výtvarné hry a skládanky, kolovátek a vlněné práce před zámkem. Dvě průvodkyně trpělivě prováděly skupiny zámkem do 21 hodiny, kdy den renesance skončil. Většina účastníků si pochvalovala příjemný kulturní zážitek.

Aktualizace 10.11.2017INFO:

Počet obyvatel: 2 797 (včetně cizinců)
Mužů: 1 373
Žen: 1 404
Výška: 240 m. n. m.
Rozloha: 18,79 km2
Čísel popisných: 750 (Stará Ves)
  130 (Košatka)

Nejčastější příjmení:
Palička, Novobilský a Novobílský

SMS InfoKanal obce Stara Ves n/O

http://www.zs-staravesno.cz

https://www.navstevalekare.cz

                    http://www.policie.cz/sprava-severomoravskeho-kraje.aspx