Fotogalerie

Archiv

Dne 11.8. se v areálu Florián Arény ve Staré Vsi, konal 58.ročník pohárové soutěže O pohár obce Stará Ves n.O., který byl zároveň 9.kolem MSL. Na naši soutěž dorazilo z blízkého i vzdáleného okolí 49 družstev. Z toho 29 družstev mužů, 12 družstev žen a 8 družstev mužů nad 35 let. Staroveské ženy celou soutěž zahájily, avšak po problémech dosáhly výsledného času 31,784s a v soutěži obsadily 10.místo. Muži doplácejí na prostřiky na jednom z terčů, což se stalo i na domácí soutěži a s výsledným časem 15,642s obsadili konečné 15.místo. Muži nad 35let, svůj útok rozjeli parádně a s výsledným časem 15,370s obsadili konečné 2.místo. Starosta obce Ing. Dalibor Dvořák v závěru soutěže předal nejlepším družstvům ceny a vítězi z Jistebníka pohár.

Mezi červnem a srpnem se udály viditelné změny na střeše zámku, krátce se naskýtá i zřídka viditelný pohled na trámovou konstrukci krovů. Výměna střešní krytiny pokračuje slibným tempem i na vnitřní straně střechy, zpožďuje ji oprava zvenčí neviditelných komínů. Už teď je ale zřejmé, že výsledek bude stát za to…

Zámek v proměnách času
Vloženo: 16.08.2018

Zámek ve Staré Vsi nad Ondřejnicí dostává po desetiletích ale i staletích (i když částečně), opět svoji původní podobu. Ta bude spočívat především v rekonstrukci původní baňovité věže. Rekonstrukce zámku probíhá od začátku letošního roku. Přinášíme několik dobových snímků zámku a jeho bezprostředního okolí s původní věží, po poškození ve II. světové válce a opravách. Na snímcích jsou zachyceny přilehlé tehdejší objekty, na příklad, Pánské stavení, zámecký pivovar, zámecká strouha k pile a pila pod zámkem, zámecká zahrada s topoly a nedávným hřištěm házené, oprava střechy i dobový pohled na zámek z jižní strany.

Současně s vnitřními obnovou a pracemi na zámku, se staví okolo obvodových zdí a věže lešení se záchytnými plachtami a sítěmi. Postupně je odstraňována stará tašková krytina, která se už nevyrábí. Na podstřešní folie se nabíjejí latě a na ně pokládají střešní tašky. Snímky jsou pořízeny ještě před pokládáním střešních tašek. Použity z videa dronu, obětavého občana.

V letošním roce započaly na zámku rozsáhlé vnitřní i venkovní renovace. Poslední rozsáhlejší zřejmě proběhly v roce 1946, jak naznačují nápisy odkrytých nik. Podlaha v obřadní síni, kde bude instalována klimatizace byla odkryta až na původní roubené sklepení a její základy z kamene. Prvé patro zbavené omítek ukázalo skryté, zazděné niky, mezi nimiž se objevily původní starobylé deskové latriny se zazděnými trojúhelnikovými okenky. Dovnitř se kvůli stavebním pracem nedostanete, proto přinášíme snímky některých částí, které postupně zveřejníme.

Aktualizace 18.08.2018INFO:

Počet obyvatel: 2 797 (včetně cizinců)
Mužů: 1 373
Žen: 1 404
Výška: 240 m. n. m.
Rozloha: 18,79 km2
Čísel popisných: 750 (Stará Ves)
  130 (Košatka)

Nejčastější příjmení:
Palička, Novobilský a Novobílský

SMS InfoKanal obce Stara Ves n/O

http://www.zs-staravesno.cz

https://www.navstevalekare.cz

                    http://www.policie.cz/sprava-severomoravskeho-kraje.aspx