Fotogalerie

Archiv

Sladké vítání jara na Sokolce
Vloženo: 17.03.2018

V pátek 9. března 2018 v 17 hod uspořádala kulturní komise obce v malém sále TJ Stará Ves přednášku s degustací Ing. Marcely Krčálové na téma, "Sladké vítání jara". Čokoláda jako potěšení, jako lék, jako přítel, její historie a účinky na organismus. Byla to zkrátka sladká přednáška, nejen pro ženy.

Staroveský košt
Vloženo: 15.03.2018

Sobota 17. února patřila už 3. ročníku Staroveského koštu, pořádaného našimi zahrádkáři. Porotci měli nelehkou úlohu: posoudit kvalitu 48 dodaných vzorků destilátů. Více než čtyři desítky návštěvníků hodnotily 13 druhů kulinářských výrobků. Vítězi se stali Václav Polášek (slivovička), Vladimír Bujnošek (jablíčka a jiné pálenky) a Marcela Tylečková (buchtičky a koláčky)

Senioři pochovali basu
Vloženo: 08.03.2018

Opět to byla hasičárna , kde 13. února došlo k tradičnímu aktu" Pochování basy". Ve dvou vystoupeních známých protagonistů, vzpomínkami a humornými verši bavili své členy a příznivce.

V pátek 23. února 2018 se v košateckém kulturním zařízení Odra setkali se zastupiteli a vedením obce členové komisí, které působí při Obecním úřadu v obci. Starosta obce Ing. Dalibor Dvořák za nejbohatější činnost v jubilejním roce 750 výročí založení obce, kterým byl rok 2017 vyhodnotil činnost kulturní komise v čele s předsedkyní Marcelou Tylečkovou. O práci svých komisí dalé hovořili Ing. Folta (stavební komise), Slavoj Palička (životního prostředí) a Mgr. Radka Čechová (občanské záležitosti). Přítomni byli i členové osadního výboru v Košatce s předsedou Milanem Korpasem. Následoval přípitek s přáním úspěchu práce v letošním roce a vzájemné rozhovory o řešení problémů v obci.

V pátek 2. února se navečer setkali v hasičárně příznivci historie a nově založeného historického spolku. O jeho budoucí činnosti jsme slyšeli přehledný a vyčerpávající komentář obou zasvěcených hlavních zakladatelů, Michala Janoška a Petra Straňánka, včetně obrazové dokumentace. Už závěr tohoto setkání se orientoval k historické poznávací činnosti, třeba starých fotografií. Vítáme další příznivce a zájemce o historii obce.

Aktualizace 17.03.2018INFO:

Počet obyvatel: 2 797 (včetně cizinců)
Mužů: 1 373
Žen: 1 404
Výška: 240 m. n. m.
Rozloha: 18,79 km2
Čísel popisných: 750 (Stará Ves)
  130 (Košatka)

Nejčastější příjmení:
Palička, Novobilský a Novobílský

SMS InfoKanal obce Stara Ves n/O

http://www.zs-staravesno.cz

https://www.navstevalekare.cz

                    http://www.policie.cz/sprava-severomoravskeho-kraje.aspx